Погода & Радар
Стартова сторінка / Погодні новини /

22 вересня - осіннє рівнодення та початок астрономічної осені

00:00
22 вересня 2024 р.

Осіннє рівнодення
Початок астрономічної осені

осінь

Сьогодні, 22 вересня, день осіннього рівнодення, коли в північній півкулі тривалість дня дорівнює тривалості ночі. Сьогодні також починається астрономічна осінь.

У південній півкулі сьогодні весняне рівнодення, в північній полярній зоні починається довга полярна ніч, а в південній полярній зоні Сонце буде знаходитися над горизонтом протягом наступних 6 місяців.

Астрономічна осінь починається з приємної погоди в нашій країні: сьогодні в усіх регіонах буде переважно сонячно, температура складе 21... 27 °C. У Києві очікується 22 градуси тепла.

На календарях є дві окремі дати, які можна назвати початком осені. Одна з них визначається положенням осі Землі та її орбітою навколо Сонця, а друга є фіксованою датою, яка використовується метеорологами для позначення пір року.

Астрономічна осінь

Цього року астрономічна осінь починається 22 вересня о 15:44 за київським часом, коли відбувається осіннє рівнодення, і триває до 21 грудня, коли відбудеться зимове сонцестояння - найкоротший день у році.

Сонцестояння і рівнодення вважаються астрономічними точками переходу між сезонами і відзначають ключові етапи астрономічного циклу Землі. Протягом року відбувається два рівнодення (весняне та осіннє) і два сонцестояння (літнє та зимове). Дати рівнодення і сонцестояння не є фіксованими через еліптичну орбіту Землі навколо Сонця. Орбіта Землі навколо Сонця означає, що на початку січня Сонце знаходиться найближче (так званий перигелій), а на початку липня - найдальше (афелій) від нас.

Під час осіннього рівнодення день і ніч приблизно рівні за тривалістю, і відтепер ночі ставатимуть все довшими і довшими за дні, аж до весняного рівнодення, коли вони поміняються місцями.

Осіннє рівнодення також знаменує собою пору року, коли північна півкуля починає нахилятися далі від Сонця, що призводить до зменшення кількості прямих сонячних променів і, як наслідок, до зниження температури.

Осіння погода

Метеорологічні пори року визначаються шляхом поділу року на чотири періоди по три місяці кожен. Ці пори року збігаються з нашим григоріанським календарем, що полегшує спостереження і прогнозування погоди, а також порівняння сезонної та місячної статистики. За метеорологічним календарем першим днем осені завжди є 1 вересня. Закінчується осінь 30 листопада.

Редакція Погода & Радар
Більше статей
Пасха
субота, 19 квітня 2025 р.

Погодні прикмети

Погода на Великдень має значення
всесвітній метеорологічний день
неділя, 23 березня 2025 р.

Професійне свято

Всесвітній метеорологічний день
Як виникає злива?
понеділок, 31 березня 2025 р.

Погодний лексикон

Як виникає злива?
Всі погодні новини
Це також може вас зацікавити
Що таке фата-моргана?
понеділок, 5 травня 2025 р.

Оптичне явище

Що таке фата-моргана?
Астрономічні події у травні
середа, 7 травня 2025 р.

Астрономічні події

Зорепад, Квітковий Місяць і Венера
четвер, 1 травня 2025 р.

Радар Вітру

Як дізнатися чи буде вітряно?
Усі статті
Погода & Радар

www.pogodairadar.com.ua

facebookyouTubeКонтакт
Політика конфіденційності | Контакти