Стартова сторінка / Погодні новини /

Рекордні температури в Атлантиці

10:00
26 червня 2023 р.

Знову Ель-Ніньйо?
Рекордні температури в Атлантиці

У Північній Атлантиці зараз найвищі температури, зафіксовані для цієї пори року з моменту початку вимірювань. Частково це пов'язано з іншою атмосферною циркуляцією, але, можливо, Ель-Ніньйо також відіграє певну роль.

Температура поверхні води в Північній Атлантиці зараз знаходиться на рекордно високому рівні. Згідно з дослідженням Університету штату Мен, 11 червня 2023 року середня температура становила 22,7°C, що на півградуса тепліше за попередній максимум у червні 2010 року. Офіційні вимірювання почалися в 1981 році.

Налаштування зовнішнього контенту

Політика конфіденційності
На графіку показані відхилення температури від середньої для поверхневих вод Північної Атлантики. Цей рік, показаний червоною кривою, дуже відрізняється від попередніх років.

У деяких районах було виміряно температуру води на три градуси вищу за середню, наприклад, біля Канарських островів. Незвичайна картина температур в Атлантиці спостерігається з весни цього року, аномалії посилилися в останні тижні.

Одна з причин: послаблення пасатів

Деякі дослідники припускають, що кілька факторів накладаються один на одного. Основною причиною, ймовірно, є зміна інтенсивності вітрів в атмосфері.

Наприклад, було помічено, що Азорський антициклон знаходиться не на своєму звичному місці, а перемістився на схід. Це, в свою чергу, призводить до значного послаблення пасатів.

А ви знали?

Азорський антициклон – це область високого тиску над субтропічною північною частиною Атлантичного океану. Він має великий вплив на погоду і довгострокові кліматичні тенденції в Європі.

Як наслідок, поверхневі води недостатньо перемішуються і швидше прогріваються. Крім того, слабші пасати більше не можуть відштовхувати теплі води вздовж західного узбережжя Африки, не даючи холодним водам підніматися з глибин.

Вплив Ель-Ніньйо?

Втім, зміна вітрових режимів може бути пов'язана з настанням Ель-Ніньйо в центральній частині Тихого океану. Як це впливає на Атлантику, все ще залишається предметом дослідження.

Під час теплої фази коливань ENSO, відомої як Ель-Ніньйо, надзвичайно тепла вода збирається в центральній частині Тихого океану і біля узбережжя Південної Америки. Серед іншого, це спричиняє непередбачувану погоду по всьому Тихому океану.

Ель-Ніньйо також призводить до підвищення температури в атмосфері. Крім того, значно послаблюються тихоокеанські пасати. Це може призвести до послаблення пасатів і над Атлантикою.

Вплив Ель-Ніньйо відчувається не лише на клімат. У цій статті ми розповідали, як реагує ринок кави:

Кава дорожчає через Ель-Ніньйо?Читайте також
Редакція Погода & Радар
Більше статей
утворення грози
понеділок, 2 червня 2025 р.

Погодний лексикон

Як виникає гроза?
Високий УФ-індекс. Як вибрати сонцезахисний крем
середа, 4 червня 2025 р.

Високий УФ-індекс!

Як вибрати сонцезахисний крем?
Пасха
субота, 19 квітня 2025 р.

Погодні прикмети

Погода на Великдень має значення
Всі погодні новини
Це також може вас зацікавити
середа, 2 липня 2025 р.

Початок липня

Спекотна погода в Україні
четвер, 26 червня 2025 р.

28 градусів тепла

Середземне море — як ванна
вівторок, 24 червня 2025 р.

Грандіозне небесне шоу

Магічні нічні хмари, що світяться
Усі статті
Погода & Радар

www.pogodairadar.com.ua

facebookyouTubeКонтакт
Політика конфіденційності | Контакти | Заява про доступність