Погода & Радар
Стартова сторінка / Погодні новини /

Зміна клімату в турборежимі. 2023 рік увійде в історію клімату

13:54
21 листопада 2023 р.

Зміна клімату
2023 рік увійде в історію

зміни клімату

Вперше за один день глобальне потепління перевищило позначку в 2 градуси порівняно з доіндустріальними часами. Але 2023 рік в цілому, ймовірно, також увійде в історію клімату, як найтепліший рік з моменту початку вимірювань.

Цього року один рекорд слідує за іншим. Після рекордно теплого жовтня у всьому світі, Служба зміни клімату Європейського Союзу "Коперник" встановила новий неприємний рекорд.

Вперше глобальна температура минулої п'ятниці перевищила доіндустріальний рівень більш ніж на 2 градуси. Доіндустріальний рівень визначається як середнє значення за 1850-1900 роки.

1,5-градусна кліматична ціль не досягнута?

Часто згадувана ціль в 1,5 градуса має на меті обмежити глобальне потепління на 1,5 градуса вище доіндустріального рівня до 2100 року. Принаймні, про це домовилися майже всі країни світу в Парижі у 2015 році. Для розрахунку цього показника глобальне відхилення від доіндустріального рівня усереднюється за цілий рік.

Однак перевищення позначки у 2 градуси, яке було зафіксоване зараз, відбулося лише в один день. Це контрастує з нижчими середніми значеннями для більшості інших днів року й означає, що зростання глобальної середньорічної температури в кінцевому підсумку стабілізується десь біля 1,5-градусного порогу.

Всесвітня метеорологічна організація припускає, що 1,5-градусний температурний поріг також буде перевищений у середньорічному вимірі між 2023 і 2027 роками. Однак це не означає, що кліматична мета не буде досягнута. Теоретично, до 2100 року падіння температури все ще можливе.

Рекордно теплий 2023 рік

2023 рік може стати найтеплішим роком в історії спостережень за погодою. Середньорічна температура наразі на 1,4 градуси вища за доіндустріальний рівень. Окрім антропогенної зміни клімату та погодного явища Ель-Ніньйо, існують й інші причини.

Однією з причин вважається виверження вулкану в Тихому океані в 2022 році. Тоді підводний вулкан поблизу Тонга катапультував у стратосферу гігантську кількість водяної пари. Водяна пара вважається найважливішим парниковим газом на Землі.

Редакція Погода & Радар
Більше статей
поради холод
вівторок, 14 січня 2025 р.

Замерли руки та ноги?

Кращі поради проти холоду
Грози в Україні
субота, 3 травня 2025 р.

Наближається гроза!

Радар погоди: як слідкувати за грозою?
Пасха
субота, 19 квітня 2025 р.

Погодні прикмети

Погода на Великдень має значення
Всі погодні новини
Це також може вас зацікавити
Астрономічні події у травні
середа, 7 травня 2025 р.

Астрономічні події

Зорепад, Квітковий Місяць і Венера
Сухо й тепло, але заморозки все ще можливі
понеділок, 28 квітня 2025 р.

Прогноз погоди

Потеплішає, але заморозки все ще можливі
Полярний день вже скоро
пʼятниця, 2 травня 2025 р.

Крайня північ

Незабаром настане полярний день
Усі статті
Погода & Радар

www.pogodairadar.com.ua

facebookyouTubeКонтакт
Політика конфіденційності | Контакти