Стартова сторінка / Погодні новини /

Чому сніг важко прогнозувати?

03:05
10 грудня 2024 р.

Сніг у прогнозі погоди
Чому сніг важко прогнозувати?

сніговик

Коли ймовірність снігу все ж таки з'являється, прогнози іноді можуть сильно змінюватися з дня на день. Чому так відбувається і які фактори впливають на снігопади?

Сніг – це насправді складне для прогнозування явище в нашому кліматі. Загалом, точний прогноз кількості снігопадів більш ніж на три доби наперед зробити складно. Іноді навіть прогноз на наступний день може бути неточним.

Температура повітря є чи не найважливішим аспектом при розгляді прогнозу снігу. Сніг можливий при температурі нижче 2 градусів тепла, але при плюсових температурах мова може йти лише про дуже мокрий сніг, який інтенсивно осідає на землю або інші поверхні.

При зниженні температури нижче 0 градусів сніг стає більш сухим і пухнастим через менший вміст вологи.

Хоча це звучить просто, але те, чи потраплять опади на землю у вигляді снігу, залежить від температури повітря, через яке вони випадають. Якщо температура повітря буде досить низькою протягом усього часу падіння сніжинок, вони, швидше за все, так і залишаться снігом.

Якщо ж сніг все ж потрапить у зону теплішого повітря, він розтане і перетвориться на дощ або мокрий сніг. Таким чином, хоча повітря на землі може бути досить холодним, температура над ним може бути теплішою, а це означає, що в певний момент пластівці розтануть і більше не будуть випадати у вигляді снігу.

Ще одним важливим аспектом є висота над рівнем моря. На кожні 100 метрів висоти температура, як правило, падає на 0,6 °C. Це пояснює, чому в холодну пору року в гірській місцевості випадає більше снігу, ніж у районах, розташованих на менших висотах.

Крім того, важливе значення має місце розташування. Якщо ви живете у великому місті або на узбережжі, то, швидше за все, там буде тепліше, ніж в навколишній місцевості. Сніг може випасти лише за кілька кілометрів.

Вітер також є важливим фактором. Сильний вітер сприяє охолодженню відкритих поверхонь, таких як ґрунт або асфальт, а також повітря через процес випаровування. Має значення напрямок, звідки дме вітер, і повітряні маси, які переносяться цим повітряним рухом. Наприклад, у прибережних містах, таких як Одеса, сніг частіше випадає, коли вітер дме з суші, ніж з моря, яке зазвичай тепліше.

Якщо температури досить низькі, то сніг, очевидно, легше передбачити, коли відома траєкторія циклону, який принесе сніг. Такі ситуації характерні для гірських районів, в той час, як в низинних районах температура часто дуже близька до нуля, а дощ від снігу можуть відокремлювати частки градуса. Це робить сніг однією з найскладніших частин прогнозу.

Дізнатися, коли прогнозується сніг у вашому населеному пункті, можна за допомогою інтерактивної радіолокаційної карти погоди. Рожевим кольором показані снігопади, а персиковим – льодяні дощі. Чим темніший колір, тим сильніший снігопад та дощ.

Редакція Погода & Радар
Більше статей
середа, 9 липня 2025 р.

Контраст температур

У багатьох країнах «літня перерва»
Високий УФ-індекс. Як вибрати сонцезахисний крем
середа, 4 червня 2025 р.

Високий УФ-індекс!

Як вибрати сонцезахисний крем?
пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Цікаво знати

Як виникає блискавка?
Всі погодні новини
Це також може вас зацікавити
четвер, 3 липня 2025 р.

Просто й ефективно

Як охолодити приміщення без витрат?
сад
вівторок, 1 липня 2025 р.

Садові поради

Як доглядати за садом у спеку?
понеділок, 7 липня 2025 р.

Тропічна ніч в Україні

Спати буде важко!
Усі статті
Погода & Радар

www.pogodairadar.com.ua

facebookyouTubeКонтакт
Політика конфіденційності | Контакти | Заява про доступність